אירועים

X

פסטיעדנים

פסטיעדנים הוא אחד משיאי השנה בעדנים. מסורת של יותר מ-15 שנים שהתחילה מרעיון של 2 ש"שניות מקומונה ג' אי שם באמצע שנות האלפיים. פסטיעדנים או "הפסטי" בקיצור הוא פסטיבל שירים חגיגי וצבעוני, בו כל בית (קבוצה) בעדנים כותבת, מלחינה ומקליטה שיר מקורי, ובמופע מעלה הופעה עם העמדה ריקוד ותלבושות. לפסטי מוזמנים הורי החניכים, צוות הכפר וכן חניכים בוגרים וצוות עבר שבאים לראות את החגיגה בעדנים. כמו החניכים, גם צוות המדריכים, צוות ההנהלה והש"שנים מעלים מופע בעצמם לעיני החניכים. הפסטיעדנים הינו שיא של תהליך קבוצתי שמתקיים כמה שבועות קודם לכן ומהווה זרז משמעותי לתהליכי גיבוש קבוצתי.

טופס רישום לפסטיעדנים

להצטרפות לפעילות אנא מלאו את הטופס ואת כמות הנרשמים ונחזור אליכם בהקדם.

*בלחיצה על שליחה הינך מאשר.ת קבלת הודעות

מרוץ עדנים

כחלק מקידום תחום הבריאות, פנימיית עדנים שמה לה למטרה לקדם את תחום הספורט בפנימייה בכלל, ועם כל נער לפי יכולותיו בפרט. זאת כנדבך נוסף בהתמודדות של כל נער ונערה. כחלק מכך – וכרצון להביא את נערי הפנימייה לפעילויות נורמטיביות ככל הניתן התחלנו מסורת של מירוץ שנתי של עדנים. בשנים הראשונות של מרוץ עדנים, המירוץ התקיים במתכונת תחרותית ומקצועית במועצה אזורית בני שמעון, באזור הפנימייה, ובשיתוף המועצה. בשנים האחרונות המירוץ לבש צורה אינטימית ומשפחתית יותר, בה משתתפים החניכים, צוות הפנימייה ומשפחות החניכים והצוות. המרוץ משלב בין השתתפות חניכים במרוץ עצמו כרצים לבין השתתפות כחברים משמעותיים בצוות המארגן והמוציא לפועל של המרוץ. עד כה היו 9 מרוצים מוצלחים וצבעוניים ביותר!

טופס רישום למרוץ עדנים

להצטרפות לפעילות אנא מלאו את הטופס ואת כמות הנרשמים ונחזור אליכם בהקדם.

*בלחיצה על שליחה הינך מאשר.ת קבלת הודעות

בכל קיץ מאז הקמת כפר הנוער עדנים, יוצאים החניכים וצוות כפר הנוער עדנים לשבוע של התנדבות בקהילה. ההתנדבויות מתקיימות במספר מוסדות וארגונים בסביבת המועצה האזורית בני שמעון וכן בעיר באר שבע והסביבה. שבוע מיקי נקרא על שם מיקי מנדל ז"ל, עו"ס שעבד בפנימיית עדנים ונפטר ממחלה בשנת 2003. חיבורו לעולמם של חניכי הפנימייה ואיכות הנתינה שהפגין נתנה השראה לשבוע שמוקדש מידי שנה כולו לנתינה ולהתנדבות בקהילה.

ההתנדבות, ובפרט שבוע מיקי הינם עומדים כאחת מהמסורות החשובות ביותר בכפר הנוער עדנים, ומבטא ערך חינוכי ואנושי התואם את רוח וחזון עדנים. על כן, כל אחד מחניכי הכפר מחויב לקחת חלק בשבוע התנדבות זה כחלק מדרישות חניכותו. החניכים מתנדבים בפעילויות שונות: בתי אבות, צער בעלי חיים, חלוקת מזון, וסיוע לעמותות ומוסדות באיזור. 

חניכי הכפר אשר באים עם קשיים שונים ולעיתים קרובות היו בעמדת מקבל הסיוע, חווים חוויה מעצימה ומגדלת כאשר ניתנת להם ההזדמנות לתת מעצמם לאחר ובכך לפתח תחושת הצלחה ומסוגלות עצמית ובכך לסייע בחיזוק הדימוי והערך העצמי שלהם.

בכל שנה בחודש פברואר מתקיים אירוע שיא המסמל את האמונה שלנו בכוחותיהם וכשרונותיהם של חניכי עדנים – מופע כשרונות!

המופע שמתקיים בערב, אליו מוזמנים הורי החניכים וצוות הכפר, מזמין כל חניך שמעוניין להראות את כשרונותיו: בשירה, ריקוד, כתיבה, נגינה, אמנות וכל כשרון אחר שגרתי או לא שגרתי אשר יהיה. ערב הכשרונות מביא לידי ביטוי את רוח עדנים המובילה אותנו לחפש ולהוציא את הכוחות המיוחדים שנמצאים בקרב כל חניך וחניך. 

בסמוך למופע כשרונות חניכי הכפר מעמידים תערוכה מרשימה של תוצרי החניכים בחוגים השונים וכן מכשרונותיהם הנרחבים: ציור, פיסול, אומנות, קונדיטוריה.

בני מצווה

אירוע מסורתי שחל בפנימייה בשיתוף פעולה עם קהילת בית הכנסת בקיבוץ בית קמה הוא חגיגה לבני ובנות המצווה בעדנים. הקהילה החמה של בית קמה מארגנת בכל שנה חגיגה משותפת עם עלייה לתורה, אירוע מושקע והרבה הרבה שמחה.

קיוסק מעדנים

הקמת קיוסק בעדנים נועדה לענות על מספר צרכים חשובים הנוגעים הן לרווחת הפרט בכפר והן למתן אפשרות להתנסות בכישורי חיים רלוונטיים.

הקיוסק, אשר נמצא בתוך תחומי הכפר, מספק מקום עבור החניכים למילוי צרכי רווחה פרטיים בסכומי כסף נמוכים יותר. בנוסף, הימצאות חנות מסוג זה בכפר פותחת אפשרויות רבות להקניית כישורי חיים רלוונטיים כגון התנהלות כלכלית נבונה, ואצל חלק מהחניכים גם ככלי העצמה ללקיחת חלק בניהול החנות בתחומי עיסוק שונים.

צוות הקיוסק מורכב מחניכים אשר התראיינו לתפקיד זה ואיש צוות אחראי.

סיירת עדנים

תחום הטיפול באמצעות הטבע (Wilderness therapy) הינו תחום טיפולי מתפתח בארץ ובעולם בחמש עשרה השנים האחרונות.

במסגרת "סיירת עדנים" יתקיימו במהלך השנה ארבעה טיולים באזורים שונים בארץ ברמת קושי הולכת וגדלה וארבעה מפגשי הכנה בכפר.

מפגשי ההכנה יכללו מעבר על מסלול הטיול ומתן דגשים, חלוקת אחריות אישית וקבוצתית (לדוגמא: אחריות על האוכל, ניווט, פעילות, ציוד), גיבוש ועיבוד חוויות אישיות וקבוצתיות. סיירת עדנים מורכבת מ-10 חניכים בעלי פוטנציאל למחויבות, לעצמאות ולאחריות.

עדשיק

"עדשיק" הינו פרויקט ייחודי בו החניכים והחניכות בפנימייה מתנסים בניהול של כספם, עוברים את חווית קניית בגדים וניתנת להם האפשרות להגדיל את מגוון הבגדים שברשותם.

"עדשיק" הינה חנות אשר מציעה מגוון פרטי לבוש רבים, חדשים, אשר מוצעים לחניכי הכפר לקנייה במחיר של שקלים בודדים. החניכים יכולים להגיע בשעות הפתיחה הקבועות ולרכוש את הבגדים שונים. החנות כוללת מדפים המסודרים על פי סוג הבגד וכוללת בתוכה גם חדר הלבשה.

בנוסף, כפעמיים בשנה, טרם חילופי עונות, מתקיים בזאר בגדים בפנימייה מתוך המבחר הרחב הקיים בעדשיק. בזארים אלו נועדו לאפשר לחניכים להצטייד בבגדים מתאימים בצורה מסודרת